20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anonymoustan Başbakanlıka saldırı
05 Haziran 2013 Çarşamba 10:58

Anonymous'tan Başbakanlık'a saldırı

Anonymous, SEA beraber Başbakanlık internet sitesine saldırı düzenledi

Dokuzuncu gününe giren Gezi Parkı protestolarını Twitter üzerinden #OpTurkey hashtag’iyle destekleyen Anonymous, Suriye Elektronik Ordusu’yla beraber basbakanlik.gov.tr adresini hedef alan bir eylem düzenledi.

Ehackingnews sitesinin haberine göre, @AnonsTurkey hesabıyla Anonymous’u temsil eden hacker’lar sitenin sunucularındaki bilgilere de ulaştı.

Başbakanlık sitesini hedef alan eylem Twitter üzerinden duyurulurken, Anonymous, bugün bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Gezi protestoları yakın tarihimizdeki en asil toplum hareketlerinden biridir. Türk insanı, kadını, çocukları, gençleri ve yaşlıları; güçlü rejim tarafından uzun yıllar baskı görenler, şimdi fazlasıyla gözleri açılmış durumda ayaktalar. Korku, taraf değiştirdi: Türk insanı korkmuyor, baskıcılar korkuyor. Türk insanı, insan haklarının potansiyelini fark ediyor ve kimsenin beklemediği ruhun dirilişi yaşanıyor” denildi.

 


 

 

BAŞKA SİTELER DE HEDEF ALINDI

Anonymous’un Başbakanlık sitesinden e-posta adreslerini, şifreleri ve telefon numaralarını da ele geçirdiği öne sürülürken, hacker’lar henüz ele geçirildiği iddia edilen bilgileri paylaşmadı.

Suriye Elektronik Ordusu’nun ise 60’tan fazla e-posta adresi ve şifreyi ele geçirdiği ifade edildi.

Hacker’ların, kys.rshm.gov.tr ve gatab.gov.tr’nin de aralarında bulunduğu başka sitelere de saldırı düzenlediği belirtildi.

Anonymous, eylem düzenlenen devlet kurumlarının listesini de Twitter üzerinden açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ