19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Annelerin hakkı hiçbir şekilde ödenemez”
08 Mayıs 2011 Pazar 11:00

“Annelerin hakkı hiçbir şekilde ödenemez”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, varlıklarıyla hayata anlam katan, şefkat dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren annelerin hakkının hiçbir şekilde ödenemediğini söyledi.

Bozer, “Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak annelerimiz için en büyük armağandır. Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir” dedi.

“Büyük çaba gösteriyorlar”
Meclis Başkanı Bozer, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, çocukları hayata gözlerini açtığı ilk andan başlayarak onların fiziksel ve ruhsal sağlığı için gereken özeni gösteren annelerin, diğer taraftan da onları geleceğe hazırlamak, topluma ve insanlığa yararlı olmalarını sağlayabilmek amacıyla gecesini gündüzüne katarak büyük çaba ve gayret gösterdiğini belirtti.

“Hepimizin baş tacıdır”

Bozer, “Bu anlamda doğumundan itibaren çocuklarının üzerine titreyen, onlarla birlikte sevinip onlarla birlikte üzülen annelerimiz, hepimizin baş tacıdır. Onlar aynı zamanda gelenek ve değerlerimizin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının da en önemli güvencesidir” dedi.

“En derin duygularla bağlı olmalıyız”
Meclis Başkanı Bozer “Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, fedakarlıkları ile dünyanın en önemli görevini yerine getiren, her biri sevgi sembolü olan bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, her birine ayrı ayrı sağlık, huzur, mutluluk diliyorum. Bizleri yetiştiren, deneyimleriyle yolumuzu aydınlatan annelerimize, sadece yılın bir gününde değil, ömrümüzün her anında derin sevgi ve saygı duygularıyla bağlı olmalıyız.” İfadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ