24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anlamlı sergi
28 Nisan 2011 Perşembe 15:35

Anlamlı sergi

Kuzey Kıbrıs Türk İngiliz Derneği’nden Rehabilitasyon Merkezi yararına sergi…

Kuzey Kıbrıs Türk İngiliz Derneği, Girne Rehabilitasyon Merkezi (GRM) yararına sergi düzenledi. Açılışını Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın yaptığı GRM’de yer alan karma sergide, 33 İngiliz ve Türk sanatçının elişi, seramik ve heykelden oluşan 96 eseri sergileniyor.

 

Merkezin açık olduğu 10:00 – 17:00 saatleri arasında gezilebilecek olan sergi, 30 Nisan’a dek açık kalacak.

 

Açılışa, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kuzey Kıbrıs Türk İngiliz Derneği Başkanı Laurie Briggs, GRM Başkanı Dr. Ali Toker, sergide eserleri yer alan sanatçılarla davetliler katıldı.

 

 

Denktaş’tan teşekkür

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, açılışta yaptığı konuşmada, gönüllü Kıbrıslı Türk ile İngilizlerin her iki toplumun kaynaşmasını sağlamak amacıyla yıllar önce bir araya gelip kurduğu derneğin, sosyal ilişkilere yaptığı katkıdan övgüyle bahsederek, açılan sergiye katkı koyan sanatçılara teşekkürlerini sundu.

 

 

Briggs: 33 sanatçının toplam 96 eseri yer alıyor

 

Kuzey Kıbrıs Türk İngiliz Derneği Başkanı Laurie Briggs ise, Kıbrıslı Türk ile İngiliz üyelerden oluşan derneğin her yıl gerçekleştirmekte olduğu sanatsal aktivitelere dün GRM yararına açtığı sergiyle devam ettiğini belirterek, sergide 33 sanatçının toplam 96 eseri yer aldığını söyledi.

 

Briggs, başta Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş olmak üzere sergiye katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ