20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anlamlı etkinlik
18 Nisan 2011 Pazartesi 13:28

Anlamlı etkinlik

UBP'li kadınlardan ilkokullu minikler yararına dayanışma çayı

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Kadın Kolları ile Alayköy Kadın Kolları, Alayköy ilkokulu öğrencileri yararına dayanışma çayı düzenledi.UBP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Alayköy’deki Belediye binasının üzerindeki salonda düzenlenen çay partisinde UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük ve eşi Gülin Küçük, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, bazı bakan ve milletvekili eşleri, UBP Lefkoşa ve Alayköy kadın kolları, örgüt temsilcileri ile kadınlar katıldı.
 

 

İrsen Küçük: “Tedbirler yarını kurtarmaya dönük”


UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük burada yaptığı konuşmada, UBP’li kadınların bu tür etkinlikler düzenlemelerinin kendisini memnun ettiğini belirterek, “Kadınlarımız her zaman Ulusal Birlik Partisi’ne güç vermiş, tüm siyasal çalışmalarımızda bizler yardımlarını esirgememişlerdir. Bu vesile ile ben tüm UBP’li kadınlarımıza bir kez daha teşekkür ederim” dedi.Küçük, kadın kolları, gençlik kolları ve örgütlerin hep birlikte bir araya gelmesiyle partinin çarklarının daha iyi dönmeye başladığını belirterek, “Sizlerle birlikte birçok seçimler geçirdik ve birçok başarılara imza attık. İşte bu son kabinede bir kadınımıza da bakanlık görevi verdik. Hedefimiz kadınlarımızın her kademede olmalarını, onları ön safhalara çıkmalarını sağlamaktır”şeklinde konuştu.“CTP hükümetlerinden sonra hükümete geldiklerinden, halkın daha fazla çekmemesi için bazı tedbirler almak mecburiyetinde kaldıklarını” da belirten Küçük, “Birçok tedbir aldık. Bu tedbirler emin olun ki yarını kurtarmak içindir. Devletimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın yarınını kurtarmak içindir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurtarmak için, Anavatanımız Türkiye ile birlikte Yavru Vatanı kurtarmak içindir” ifadelerini kullandı.Ünverdi: “El birliğiyle çalışacağız”
 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de, her zaman halkın içerisinde olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirterek, “Bana Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinin verilmesi beni bu bakanlıkta ‘Kadın Birimi’ olduğu için bir o kadar daha sevindirmiştir. Hep birlikte, el ele, omuz omuza vererek UBP’li kadınlar olarak ülkemizi ve halkımızı daha refah seviyeye çıkarmak için çalışacağız.”dedi.Gülin Küçük: “Gelecek için işbirliği”
 


UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük de, hükümetin, ülkenin ve gelecek nesillerin mutlu olması ve refah seviyesinin yükselmesi için, kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi ve güçlü bir KKTC yaratmak için kolları sıvadıklarını belirtti. Küçük, “Geleceğe güvenle bakmak, çocuklarımıza, torunlarımıza barış ve huzur içerisinde yaşayacakları bir ülke bırakmak istiyorsak, partimize ve genel başkanımıza sahip çıkarak, elbirliği ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ