17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anlamaktan acizler
02 Mayıs 2011 Pazartesi 11:55

'Anlamaktan acizler'

Ahmedinejad, ilişkilerinin baba-oğul gibi olduğunu söyledi…

İran haber ajanslarının bildirdiğine göre, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, yabancı ve devrim karşıtı basın yayın organlarında yer alan iddiaların aksine Bakanlar Kurulu toplantısına katılacağını belirtti.


İran Radyo Televizyonu (IRIB) Başkanı İzzetullah Zergami ile görüşmesinde konuşan Ahmedinejad, "Düşmanlar, geçmişte olduğu gibi bugün de havanda su dövüyor" ifadesini kullandı.
 

 

“Anlamaktan acizler”

 

Ahmedinejad, "İran halkının düşmanları, Rehber (Hamaney) ile Cumhurbaşkanı'nın baba-oğul gibi ilişkisini anlamaktan acizler" diye konuştu.


Yabancı medyanın yanı sıra devrim karşıtı grupların yayın organlarında, dini lider Hamaney ile Cumhurbaşkanı Ahmedinejad arasında soğukluk olduğu yönünde haberler yer aldığı belirtiliyor.

 Yorgunluktan dolayı toplantılara katılmıyor

 

Ahmedinejad'ın, son dönemlerdeki Bakanlar Kurulu toplantısına katılmaması söz konusu yayın organlarınca "küskünlük" olarak değerlendirilirken, hükümete yakın isimler Ahmedinejad'ın yorgunluktan dolayı toplantılara katılamadığını belirtiyor.


İstihbarat Bakanı Haydar Muslihi'nin bir süre önce istifa etmesi ve tekrar görevine dönmesi iki lider arasında görüş ayrılığı şeklinde yorumlanmıştı.


Ahmedinejad, Muslihi'nin 17 Nisan'daki istifasını kabul etmiş, ancak kısa bir süre sonra Hamaney'in isteği üzerine Muslihi görevinin başına dönmüştü.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ