21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aniden patladı!
07 Mayıs 2013 Salı 09:17

Aniden patladı!

Filipinler'in en aktif yanardağlarından olan Mayon 3 yıl aradan sonra patladı

Filipinler'in en aktif yanardağlarından olan Mayon'da üç yıl aranın ardından beklenmedik bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye helikopterlerle çok sayıda kurtarma ekibi gönderildi.

Başkent Manila'nın 340 kilometre güneydoğusunda bulunan Mayon volkanından gökyüzüne kül, duman ve dev kaya parçaları püskürüyor.

Filipinli yetkililer, sürpriz infilakın ardından dağın üzerindeki 5 dağcının dev kaya parçaları altında kalarak öldüğünü bildirdi. 7 kişinin de yaralandığı volkanın yakınlarında 20 dağcının mahsur kaldığı belirtildi.

Ölenlerin Almanya, Avusturya ve Filipinler vatandaşı oldukları, yaralıların arasında da yabancı dağcılar olduğu kaydedildi.

Mayon yanardağı en son 2010'da faaliyete geçmiş, krateri çevreleyen 8 kilometrelik alanda yaşayan insanlar, geçici barınaklara götürülmüştü. Mayon volkanı, geçtiğimiz 400 yıl içerisinde en az 40 kez patladı.

VOLKANIN ÜZERİNDEN GÖRÜNTÜ PAYLAŞMIŞLAR

Bu arada, yanardağ faaliyete geçmeden 3 gün önce, bir grup dağcının volkanın yakınlarında çektikleri görüntüyü video paylaşım sitelerine yükledikleri ortaya çıktı. Görüntülerdeki dağcıların, hala orada olup olmadıkları ya da bugünkü patlamadan etkilenip etkilenmedikleri henüz bilinmiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ