22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ana yemek üçlü görüşme”
16 Nisan 2011 Cumartesi 15:52

“Ana yemek üçlü görüşme”

Çalışma yemeğinde, çözüm müzakerelerinde atılacak adımlar ele aldındı

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın önceki akşam BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenhaim’in ara bölgedeki ikametgahında, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’ın eşliğinde yaptıkları çalışma yemeğinde, çözüm müzakerelerinde atılacak adımlar ele aldındı.

 

Rum basını, liderlerin danışmanları Kudret Özersay ve Yorgos Yakovu’nun da hazır bulundukları yemeğin yaklaşık 2 buçuk saat sürdüğünü belirterek, Downer’in yemek sonrasında yaptığı açıklamaya geniş yer verdiler.

 

Fileleftheros konuya ilişkin haberini; “Ana Yemek Yeni Üçlü Görüşme – Kıbrıs Sorununda Neler Olacağı Haziran Ayında BM Genel Sekreteri’yle Yapılacak Üçlü Zirvede Karara Bağlanacak – Gözler Üçlü Görüşmede – Downer İlerleme Açıkladı, Nüfus Sayımında Fikir Ayrılığını Doğruladı” başlıkları altında manşet ve iç sayfalarından yansıttı.

 

Haziran ayı önemli durak

 

Gazete, Eroğlu ve Hristofyas’ın önceki gün ara bölgedeki eski Lefkoşa Havaalanı’nda bir araya geldikleri ve Özersay ile Yakovu’nun da katıldıkları çalışma yemeği sonrasında Downer’ın yaptığı açıklamada, “Kıbrıs sorununun çözüm sürecinin ne olacağına Haziran ayında liderlerin BM Genel Sekreteri Ban’la yapacakları görüşmede karar verileceği” şeklindeki sözlerini öne çıkardı.

 

Downer’ın açıklamalarından Haziran ayının bir sonraki önemli durak olacağının anlaşıldığı yorumunda bulunan gazete, dün akşamki yemekte katılımcıların Haziran ayına kadar izlenecek süreç ve üçlü görüşme konularını ele aldıklarını yazdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ