18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Amaç rant sağlamak”
08 Mayıs 2011 Pazar 12:15

“Amaç rant sağlamak”

Naimoğulları, ithalatçıların %250 kâr etme arzusunda olduğunu vurgulayıp ekledi:

Yurdagül BEYOĞLU

 

Restoran İşletmecileri ve Gıda İthalatçıları hükümetin birçok gıda maddesine ek fon koymasına karşı olduklarını açıklarken, Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ise fonlara destek çıktı.

 

İthalatçıların yüzde 2 yüz 50 kar etme arzusunda olduğunu vurgulayan Naimoğlulları “amaçları fon değil. Rantlarının devam etmesini sağlamak” dedi.

 

“Bazı ithalatçılar kendi ceplerini düşüyor”

Mustafa Naimoğulları Haberdar Gazetesi’ne yaptığı açıklamada ithalatçı firmaların hükümetin fon uygulamasına karşı olduğunu, kendilerinin ise fonlardan yana tavır koyduklarını ifade etti. “Biz fonların doğru olduğunu, fonlarla üreticinin korunması gerektiğini dile getirdik” diye konuşan Naimoğulları 4-5 ithalatçının kendi ceplerini düşündüklerini, halkı yanıltmak için propaganda yaptıklarını belirtti.

 

“Üretimin bitmesini istiyorlar”

İthalatçıların yüzde 2 yüz 50 kar marjları olduğunu savunan Naimoğulları sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunların elleri halkın cebinde. Bu ürünler burada paketleniyor, fiyatları burada konuyor. Amaçları fon değil. Büyük rantlarının devam etmesini, üretimin bitmesini istiyorlar. Biz bazı ürünlerde gümrük ve raf satışını ortaya koyduk. Çok fiyat farkı var. Bunların dediği ‘fonlardan dolayı insanlar Güneye gidiyor.’ 10 binlerce üretici var. Siz bunları düşünmeyeceksiniz, 5 ithalatçı firma istediğini yapacak. Memlekette en büyük sıkıntı bu!”

 

“Propagandalar kabul edilemez”

Naimoğulları fonları desteklediklerini, ithalatçıların basın yoluyla yaptıkları propagandaların kabul edilemez olduğunu ifade etti. İthalatçıların ithalatın artması için gösterdikleri çabanın ve paranın yarısını KKTC’de üretilen ürünlerin ihracı için harcamış olmaları halinde bugün bambaşka bir yerde olacaklarını savunan Naimoğulları, “5 yılda 7 milyar dolar kaynak dışa akıtılırken bu ithalatçıların cebine ne kadar para girdiğini merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ