20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Amaç köprü kurmak”
22 Nisan 2011 Cuma 16:17

“Amaç köprü kurmak”

Festival için KKTC'ye gelen konuklar, Bakan Dürüst’ü ziyaret etti...

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ne katılmak üzere KKTC’ye gelen ekipleri kabul etti.


Bakanlıkta dün saat 09.30’da gerçekleşen kabulde konuk heyetler Dürüst’e çeşitli yöresel hediyeler takdim etti.


İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa, 18-25 Nisan tarihleri arasında İskele Merkez olmak üzere tüm ilçelerde kutlanan festival hakkında bilgi vererek, konuk ekiplerin kendilerini misafir eden okulların törenlerine katılacağını belirtti.

 

 

“Arkadaşlıklar pekişecek”

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 13 ülkeden heyetlerin KKTC’ye gelmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, tüm dünya çocuklarının bayramını kutladı.

 

Bu tür etkinliklerin esas amacının; arkadaşlıkları pekiştirmek, farklı kültürlerle yakınlaşmak ve dostluk köprüleri kurmak olduğunu ifade eden Dürüst, tüm dünya çocuklarının da KKTC’dekiler gibi barış ve huzur içerisinde savaşsız bir dünyada yaşamasını temenni etti.
 

 


“Her zaman iyi hatırlayın”

 

Dürüst, dostluk ve barış meşalesini tüm dünyaya yaymak istediklerini belirterek, çocukların kavgasız bir dünyada yaşamasını arzuladıklarını ve kendi ülkelerinde bunu sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi.


Dürüst, çocuklardan Kuzey Kıbrıs’ı her zaman iyi hatırlamalarını istedi.Inna: Faklı kültürleri tanımak önemli


Ukrayna heyeti temsilcisi Klymenok Inna ise, böylesi anlamlı bir festivale davet edilmekten mutlu olduklarını belirterek, farklı kültürleri tanıma olanağının herkes için önemli olduğunu kaydetti.


Inna, farklı kültürlerden çocukların bir araya gelerek dostluk köprüleri kurmasına olanak sağlayan yetkililere teşekkür ederek çocukların bayramını kutladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ