12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Almeidadan şok sözler!
02 Nisan 2011 Cumartesi 18:13

Almeida'dan şok sözler!

Kartal'ın Portekizli golcüsü önce Beşiktaş tarafını övdü, sonra ise...

Beşiktaşın Portekizli yıldızı Hugo Almeida, İstanbul'u, taraftarı övdü, siyah beyazlı ekibin Portekiz'de gündem olduğunu söyledi, bombayı ise sona bıraktı; "S.Lizbon'a gidebilirim"...

İşte Portekizli golcünün Kartalbakışı'na yaptığı açıklamalar;

"İstanbul Ricardo'nun anlattığından da güzelmiş"


"Açıkcası İstanbul'a geldiğimde Ricardo'nun anlattığından bile daha güzel bir futbol ortamı buldum. Beşiktaş'ın tesisleri tek kelimeyle harika, İnönü Stadyum'u insanı adeta büyülüyor. Taraftar ise anlatılamaz, ancak yaşamak lazım. Antalya kampı benim için çok güzel geçti, takım arkadaşlarımı tanıma fırsatı buldum, hepsi hakikaten harika insanlar ve takım ortamında beraber çok iyi anlaşıyoruz. Açıkcası bu güzel ortamda gollerimi arka arkaya sıralayabileceğimi hissettim ancak işler hemen başında istediğim gibi gitmedi. Bunda Türkiye'de oynanan futbolun biraz farklı olmasının etkisi oldu, adam adama savunma yapıldığı için golcülerin işi pek kolay değil. Bütün bu adaptasyon sürecini artık atlattığımı düşünüyorum. Kayseri maçında attığım gollerden sonra üzerimden ağır bir yük kalktı diyebilirim."
 


"Portekiz'de gündem Beşiktaş"
 

"Milli takım maçı için gittiğimizde tüm takım arkadaşlarımız bizlere Beşiktaş hakkında sorular soruyorlar. Bir çok arkadaşımız zaten defalarca İstanbul'a iş için veya gezmeye gelmişler, hepsi büyülenmişler. Ne kadar şanslı olduğumuzu söylüyorlar. Beşiktaş artık sadece Türkiye'de değil Portekiz'de de 3 büyüklerden bir tanesi haline geldi diyebilirim.""S.Lizbon'a gidebilirim"
 

"Bu sezon takıma elimden geldiği kadar katkı yapıp Türkiye Kupası'nı kazanmak istiyorum. Önümüzdeki sezon Beşiktaş'ın planlamaları içerisinde olursam çok mutlu olacağım, ancak bunun kararı tamamen bana ait değil. Lizbon'a yeni başkan seçilen Lopes beni almak istiyor ve bu nedenle kontratımda yer alan 10 milyon Euro bonservis bedelini ödemeye razı olabilir. Bu durumda Beşiktaş kar etmek maksadıyla önümüzdeki sezon planlamasını beni hesaba katarak yapmayabilir. Biliyorsunuz biz futbolcuların bu gibi durumlarda kontratımız sürerken pek söz hakkımız olamıyor. Benim gönlüm kalmaktan yana ancak kulübün menfaatlerinin ve tercihinin ne yönde olacağını bilemiyorum.""Kalırsam patlarım"


"Benim açımdan herşey iyi bir yola girdi. Portekiz milli takımında ve Beşiktaş gibi büyük bir takımda oynuyorum. Kayseri maçındaki performansımı ligin sonuna kadar taşımayı istiyorum, önümüzdeki sezon takımda olursam kariyerim açısından bir patlama yaşayacağımı düşünüyorum. Almanya'da son sezonda attığım golleri burada tekrarlayacağım. Sizin aracılığınızla taraftarlara gösterdikleri sabır ve destek için teşekkür ediyorum, onları sezonun geri kalan kısmında ligde ve kupada atacağım gollerle mutlu edeceğim." 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ