10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akça’dan siyasi tur
13 Nisan 2011 Çarşamba 14:36

Akça’dan siyasi tur

TC Büyükelçisi, mesaisine siyasilerle görüşerek başladı...

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, göreve başlamasının ardından devlet ve hükümet yetkililerine nezaket ziyaretlerinde bulunuyor. Akça bu çerçevede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i ziyaret etti.

 

“KKTC halkını çok sevdiğinizi biliyoruz”


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi konuşmasında, Akça’nın uzun yıllardır KKTC’de olduğunu anımsatarak, “Her zaman yanımızda olacağınızı ve KKTC halkını çok sevdiğinizi biliyoruz” dedi.Ülkenin zor günlerden geçtiğini ve her zamanki gibi Türkiye’nin desteğinin sürdüğünü belirten Ünverdi, Akça’nın alanında uzman olduğunu ve bu tecrübelerden faydalanacaklarını kaydetti.


Ünverdi, Akça’nın KKTC’yi tanıyan bir kişi olmasının ülkeye artı olarak yansıyacağını ifade ederek, bakanlığıyla işbirliği içerisinde çok olumlu işler yapacaklarına inandığını söyledi.


“Sürekli görüşeceğiz”

Büyükelçi Akça da, Ünverdi’nin de kendisi gibi görevine yeni geldiğini belirterek, nezaket ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilemek istediğini söyledi.


Akça, Ünverdi’yle geçmişte farklı konularda bir araya geldiklerini ancak yeni görevlerinde ilk kez görüşeceklerini kaydetti.Önümüzdeki dönemde en yoğun çalışacakları bakanlıklardan birinin de Çalışma Bakanlığı olduğuna işaret eden Akça, KKTC’de Türkiye’den gelip çalışan kişi sayısının fazla olması nedeniyle sürekli görüşmeleri gerekeceğini ekledi.Akça Maliye Bakanlığı’nda

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi görevine yeni başlayan Halil İbrahim Akça, nezaket ziyaretleri çerçevesinde Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı da makamında ziyaret etti.


Bakanlık bürokratlarının da hazır bulunduğu görüşmede konuşan Tatar, Akça’yı bakanlığında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve on yılı aşkın süredir KKTC’de teknik heyet başkanlığı yapan Akça’nın, Türkiye Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’na kadar yükselmiş biri olduğunu hatırlattı.
 

“Büyükelçiliği büyük şans”


Tatar, Akça’nın ekonomiyi ve KKTC’nin sorunlarını iyi bilen bir kişi olarak büyükelçi atanmasının kendileri için çok büyük bir şans olduğunu söyledi.


Önümüzdeki dönemde de çalışmaların sürmesiyle KKTC ekonomisinin daha başarılı noktaya geleceğine inancının sonsuz olduğunu ifade eden Tatar, Akça’ya yeni görevinde başarı diledi.“Basını da tanımak istiyorum”


Büyükelçi Halil İbrahim Akça da, Maliye Bakanlığı’na girişinde herkesi tanıdığını fark ettiğini belirterek ancak henüz basından kimseyi tanımadığını, önümüzdeki süreçte bu eksikliği de gidereceğine inandığını söyledi.
 

Akça Sağlık Bakanlığı’nda

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, ziyaretleri çerçevesinde Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i de ziyaret etti.
 

“İşbirliği içinde çalışacağız”


Sağlık Bakanı Kaşif ziyarette yaptığı konuşmada, Akça’nın farklı bir görevle uzun zamandır KKTC’de görev yaptığını belirterek, “Şimdi daha mühim bir göreve gelmiştir, önceden de olduğu gibi bundan sonra da işbirliği içerisinde çalışacağız” dedi.


İşbirliği içerisinde sorunların üstesinden gelmek için çalışacaklarını ifade eden Kaşif, Akça’ya görevinde başarılar diledi.


Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da, göreve gelişiyle bakanlıklara ziyaretler başlattığını kaydetti.


“Sağlık politikalarına yabancı değilim”


Sağlık konusuna çok da yabancı olmadığını, geçmişte Türkiye’de DPÖ’de çalışırken sağlık politikalarının belirlendiği dairenin kendisine bağlı olduğunu ifade eden Akça, bundan dolayı da sağlık konusuna ve politikalarına yabancı olmadığını belirtti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ