16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Akça avantaj sağlayacak”
01 Nisan 2011 Cuma 14:10

“Akça avantaj sağlayacak”

ÖRP'li Gökmen, Akça'nın ülke adına kazanç olduğunu söyledi

Yurdagül BEYOĞLU

 

Özgürlük Reform Partisi, (ÖRP) milletvekili Mustafa Gökmen, Türkiye tarafından atanan Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ile çalışmanın Kıbrıs Türk Halkı için büyük avantaj olduğunu söyledi.

Bu avantajın iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Gökmen, geçmişte Akça’nın, bazı kişilerce istenmeyen adam olarak görüldüğünü ancak hükümetin ve sivil toplum örgütlerinin bu ekip ile çalışmasının kazanç kapısı olabileceğini savundu.

 

“KKTC adına kazanç olacak”

Dünkü meclis oturumunda söz alan ÖRP İskele milletvekili Mustafa Gökmen, Büyükelçiliğe vekalet edecek olan Halil İbrahim Akça’nın, KKTC adına bir kazanç olabileceğini kaydetti.

 

“Akçay’la çalışmak avantaj getirecek”

Halil İbrahim Akça’nın başarılı çalışmalarına dikkat çeken Gökmen, “Elçi geliyor. Bu elçi birileri tarafından istenmeyen adam ilan edilmiş olabilir ancak Akça’yla çalışmanın avantajlarını Kıbrıs Türk halkı yaşamalıdır” ifadelerini kullandı.

 

“İyi değerlendirmek gerek”

“Hükümetin, sivil toplum kuruluşlarının ve sendikaların bu büyük ekip ile ciddi anlamda çalışması ülkemiz için kazanç kapısı olabilir” diye konuşan Gökmen, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ