17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti teşkilatlarına Gezi Parkı genelgesi
06 Haziran 2013 Perşembe 10:38

AK Parti teşkilatlarına 'Gezi Parkı' genelgesi

Erdoğan'ın "Evlerinde tuttuğumuz yüzde 50 var" açıklamalarının ardından teşkilatlara bir genelge gönderildi

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla önceki akşam toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Gezi Parkı eylemlerini görüştü. Ağaç kriziyle başlayan iyi niyetli eylemlerin marjinal grupların öne çıkmasıyla çığırından çıktığı değerlendirmesi yapılan AK Parti MYK'da bir kriz masası kurulması da gündeme geldi. Toplantıda yabancı istihbarat kuruluşlarının da eylemlerde devreye girdiğine ilişkin bilgiler paylaşıldığı öğrenildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem imzasıyla 3 Haziran'da teşkilatlara gönderilen genelgede, ideolojik marjinal grupların ana muhalefet partisinin de çanak tutmasıyla huzur ortamını bozmak ve geçmişte Türkiye'nin gelişimini sekteye uğratmak için ortaya konulan senaryolara benzer bir senaryonun tekrar sahnelenmek istendiği belirtildi.

Genelgede özetle şöyle denildi: "Teşkilat mensuplarımızı sokağa inmeye ve taşkınlığa davet eden her türlü provokasyondan uzak durmalıyız. Milletimiz zaten bütün olup bitenleri görmekte ve maşeri vicdan herkese hak ettiği notu en güzel şekilde vermektedir. Bizler de bu milletin birer ferdi ve aynı zamanda Türkiye'yi şaha kaldıran bir partinin mensupları olarak, AK kadrolara yakışır basireti ve feraseti göstermeli, milletimize ve iktidarımıza çelme takma gayretlerini sağduyumuzla eritmeliyiz. Bu sebepledir ki her türlü eylem ve söylemimize dikkat etmeli, özellikle sosyal medyayı kullanırken kılı kırk yarmalı, ince eleyip sık dokumalı ve büyük Türkiye idealine gölge düşürmek isteyenlere asla malzeme vermemeliyiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ