20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti namaza gitti muhalefet ise...
11 Temmuz 2013 Perşembe 10:55

AK Parti namaza gitti muhalefet ise...

CHP ve MHP'nin önergeleri, muhalefetin oylarıyla kabul edildi

CHP ve MHP, teklifin Türkiye İstatistik Kanunu'nda değişiklik yapan maddesinde önerge verdiler.

İki partinin de bu düzenlemenin yürürlükten kaldırılmasına yönelik önergesinin oylamasında, her zamankinden farklı bir sonuç çıktı.

AK Parti milletvekillerinin sayısının salonda az olması nedeniyle önerge, çoğunluğa sahip olan muhalefetin oylarıyla kabul edildi.

Önergenin kabul edilmesiyle Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'nda, Başkan Yardımcıları, Birinci Hukuk Müşaviri, Bölge Müdürleri ile daire başkanlarının atamalarının bakan tarafından yapılacağına ilişkin hüküm, tekliften çıkarıldı.

Bu arada BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, verdiği önerge üzerinde yaptığı konuşması sırasında kürsüye, Lira, Avro ve Dolar bıraktı. TMMOB'un, plan ve projelerde vize ve onay yetkisinin kaldıran önergeyi eleştiren Kaplan, "Rant 1 trilyon" yazılı bir kağıt da gösterdi.

Kaplan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarına işaret ederek, "Kentsel dönüşüm sonrası her konut 100 bin liradan 700 milyar lira. Aslında bal gibi bu önergenin kaynağı bu. Tam tamına 1 trilyon. Fena para değil. Cüzdanlarınızı açarsınız Dolar, Avro, Lira gözü yaparsınız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ