24 Eylül 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ailelerinize engel olun
06 Nisan 2011 Çarşamba 12:59

Ailelerinize engel olun

Komşu'da Rum gençlere şu çağrıda bulunuldu:

 Gençlere ailelerini Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvurmalarını engellemeleri çağrısı yapıldı...

 

Güney Kıbrıs’taki lise ve teknik okullardan, Girne kökenli yaklaşık 400 Rum öğrencinin katılımıyla, önceki gün, Eğlence’de, “Girneli Gençler, İkinci Kuşak Göçmenler, Kimlik ve Beklentiler Paneli” düzenlendi.

 

Kıbrıs’ın Güneyinde yayınlanan Simerini gazetesi, haberinde, Girne kökenli Rum öğrenciler arasındaki bağları güçlendirmeyi hedefleyen panelde, Rum Akademisyen Kostas Mavridis’in yapmış olduğu konuşmayı öne çıkardı.

 

Habere göre Mavridis, şöyle konuştu:

“Birisi işgal bölgelerindeki komisyona (Taşınmaz Mal Komisyonu), sahip olduğu taşınmazın tapusunu verdiği zaman, hukuki açıdan tapu ve dolayısıyla da babalarımızın ve dedelerimizin dişiyle ve tırnağıyla size verdiği toprak Türkiye’ye devrediliyor. Bu nedenle, eve gittiğiniz zaman babanıza ve annenize tapuları görmek istediğinizi söyleyin ve kimse işgal bölgelerindeki komisyona gitmesin deyin. Eğer size paraya ihtiyaçları olduğu için, sizin eğitiminiz için taşınmazı komisyona satacaklarını söylerlerse, onlara aklınızla Girne için eğitim görme yöntemleri bulacağınızı ve böyle kirli paraları istemediğinizi söyleyin. Onlara ayrıca, bu taşınmazları sizin adınıza devretmesini isteyin ve taşınmazla ilgili ne yapacağınıza siz karar verin.”


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ