19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adaya davet etti
28 Nisan 2011 Perşembe 15:18

Adaya davet etti

Dürüst, Suudi Arabistan'daki resmi temaslarına devam ediyor

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki resmi temaslarına devam ediyor.
 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Dürüst, KKTC’ye İslam ülkelerinden öğrenci akışını sağlamak amacı ile gerçekleştirmiş olduğu Cidde kentindeki yoğun temasları çerçevesinde, dün İslam Kalkınma Bankası (İKB) Başkanı Dr. Ahmad Mohamad Ali ve Arap Birliği’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Arap Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Walid A. El-Hennawy ile görüştü.

 “2007’den beri ilk”

 

2007 yılından itibaren bakan seviyesinde Cidde’ye yapılan ilk ziyaret olma özelliği taşıyan ziyaret kapsamında İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Ahmad Mohamad Ali ile gerçekleştirilen görüşmede, İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) üyesi 57 ülkeden öğrencilerin KKTC’de öğrenim görmeyi tercih etmeleri halinde, İKB’nin bu öğrencilere gerek burs, gerekse diğer teşvik ve hibe programlarını uygulaması talep edildi. Ayrıca görüşmede, diğer İKÖ üye ülkelerdeki üniversitelere yapılan yardımların KKTC üniversitelerine de yapılması konuları görüşüldü.
 

 


Öğrenci akışına dikkat çekti

 

Bakan Dürüst, KKTC üniversitelerinin daha da gelişebilmesi, ileriye gidebilmesi ve ülke ekonomisine pozitif katkıda bulunabilmesi adına İKÖ üyesi ülkelerden öğrenci akışının sağlanabilmesine dikkat çekerek, bu bağlamda 28 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde KKTC’de düzenlenmesi öngörülen “İKÖ Üyesi Ülkelerde Yüksek Öğrenim Hizmetleri” başlıklı forum ve fuar dolayısıyla İKB Başkanı’nı KKTC’ye davet etti.


 

Adaya davet etti

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, İKB Başkanı Dr. Ahmad Mohamad Ali ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Arap Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Walid A. El-Hennawy ve beraberindeki üst düzey heyetle görüştü.


Görüşmede, KKTC ile Arap Birliği arasında turizm alanında özellikle özel sektörün işbirliği olanakları üzerinde durularak, örgüt yetkilileri KKTC’deki turizm imkânlarını yerinde incelemek üzere adaya davet edildi.


 

Dürüst onuruna yamak verildi

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Cidde’deki temaslarına dün de devam etti.
Dürüst dün, İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ve İslami Dayanışma Fonu İcra Direktörü İbrahim Bin Abdallah Al-Khozaim ile görüştü.


Ayrıca, İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst onuruna bir de öğle yemeği verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ