13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Aday değilim”
02 Nisan 2011 Cumartesi 12:47

“Aday değilim”

Adem, Genel Başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Yurdagül BEYOĞLU

 

CTP-BG milletvekili ve Çalışma eski Bakanı Sonay Adem, genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Partinin renkli simalarından olan ve hitabet gücüyle göz dolduran Adem aday olmayacağını, önemli olanın partinin huzurunun kaçmaması olduğunu söyledi. “Aday olmayı hiç düşünmedim. Benim dileğim Ferdi Bey’in devam etmesiydi. Geçtiğimiz kurultayda ‘son kez aday olacağım’ deyince de bu kurultayda aday olmadı” diyen Adem, birçok arkadaşının göreve talip olduğunu anlattı.

Siyasette, bu tür görevlere talip olunduğunda parti için huzurun kaçmayacağı, herkesin kendi görüşünü yansıtacağı sağlıklı bir sonucun çıkması gerektiğini ifade eden Adem, CTP’nin bu süreci en sağlıklı bir şekilde atlatacağına dair inanç belirtti.

 

“Her ne kadar Avrupalıyız desek de...”

“Ne kadar Avrupalı olduğumuzu iddia etsek de Ortadoğulu bir tarafımız var” diyen Adem, kontrolsüz bir pozisyona düşmemek için iyi düşünülmesi gerektiğini belirtti Adem sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupalı olduğumuzu iddia etsek de bir yanımız Ortadoğulu. Kavgaya müsait bir yanımız da var. Böyle bir pozisyona düşmemek için düşünerek hareket etmek lazım. Robotlar topluluğu değiliz. O yüzden böyle bir yarışa girmeyi uygun bulmadım.”

 

“Destekleyen de var, desteklemeyen de”

Adem, her adayın destekleyeni, ya da desteklemeyeni olacağını, ancak her koşulda partilerini gözbebekleri gibi korumak zorunda olduklarını kaydetti. CTP’ye karşı haksız bir linç kampanyası yürütüldüğünü anlatan Adem, “CTP’ye şu veya bu çıkar çevreleri tarafından karşı uygulanan linç, genel başkanın ve diğer arkadaşlarımızın üzerinden somutlaştı. Bu hak edilmeyen bir tarzdır. Siyasal değerlendirmeler süreç içinde daha sağlıklı bir şekilde yapılmaya başlanmıştır” ifadelerini kullandı.

 

“İlkesel hata yapmadık”

CTP’nin şimdi daha sağlıklı bir şekilde değerlendirilmeye başlandığını vurgulayan Adem, geçmiş hükümetlerle karşılaştırıldığında CTP’nin devasa başarıları olduğunu söyledi. Çalışanların hata yapabileceğini ancak CTP’nin ilkesel hiçbir hata yapmadığını iddia eden Adem, önümüzdeki seçimlerde gönüllerde taht kuracak yeni görevler almaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ