16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABDde 1 günde 3 patlama
16 Nisan 2013 Salı 10:22

ABD'de 1 günde 3 patlama

Meydana gelen 2 patlamanın ardından bir patlama daha meydana geldi

ABD'nin en büyük spor organizasyonlarının biri olan olan Boston Maratonu'nda art arda yaşanan iki patlamada 3 kişi ölürken, 130'dan fazla kişi yaralandı. Kanlar içinde yere yığılanların birçoğunun kolları bacakları koptu. ABD'yi toptan alarm durumuna geçiren patlamaların, terör örgütleri tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği belirtiliyor.

 

YARIŞMACI POLİS, DEHŞETİ ANLATIYOR

Maratona yarışmacı olarak katılanlardan polis memuru Roupen Bastajian, o anın dehşetine bizzat tanık olanlardan biri... Yarışı tam bitirdiği sırada patlamaları duyduğunu belirten Bastajian, "sesin geldiği yöne doğru koştum. İnsanlar kan revan içinde yerlerde yatıyordu. Hemen yaralılara turnike uygulamaya başladık. En az 25-30 kişinin tek ya da her iki bacağı birden kopmuş; kimisi ise bilekten itibaren ayaklarını kaybetmişti" dedi.


HASTANEDE DE KESTİLER

Uzuvları kopan bu kişilerin yanı sıra, hastenede de cerrahların bazı ağır yaralı hastaların kol ve bacaklarını kesmek zorunda kaldığı belirtiliyor.

 

3. patlama kütüphane'de

ABD’nin Boston kentindeki maraton sırasında meydana gelen patlamaların ardından, JFK Kütüphanesi’nde de patlama olduğu bildirildi. Boston polisi, vatandaşları kapalı alanlardaki kalabalık yerlerde durmamaları konusunda uyardı.ABD Başkan Yardımıcısı Joe Biden yaptığı açıklamada, “Bombalama olayı olduğu çok açık. Bunun nedeni hakkında ve kimin yaptığı hakkında herhangi bir bilgim yok. Bütün dualarımız Boston’da olaydan etkilenenler ile. Şu an için sadece TV’de izliyorum” dedi.


Bomba imha ekipleri de patlamaların olduğu bölgede incelemelere başladı.

 

Boston Maratonu sırasındaki 2 kuvvetli patlamada, ilk belirlemelere göre 2 kişi ölmüş, 23 kişi yaralanmıştı. Olay yeri yakınlarında 2 patlayıcının daha bulunduğu ve etkisiz hale getirildiği belirtilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ