12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“7 gün çok değil mi?”
09 Nisan 2011 Cumartesi 18:11

“7 gün çok değil mi?”

Facebook zanlısı Efgan Bilgi, 7 gün tutukluluğa itiraz etmedi ama sordu:

Devrim EYYUBİ

 

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta sahte bir isimle sayfa oluşturarak Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve ailesine küfür ve hakaret içerikli videolar yayınladığı gerekçesiyle Efkan Bilgi, dün ikinci kez mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 7 günlük tutukluluk emri alındı. Aleyhinde ‘şiddet kullanma tehdidi’ suçuyla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtilen zanlı Kubilay Efgan Bilgi’nin Facebook’ta sahte isimle paylaştığına inanılan küfür ve hakaret içerikli videolarla ilgili incelemeler sürüyor.

 

“Yapılması gereken incelemeler var”

 

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Tukay Alper, mahkemede iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet verip olguları aktardı. Zanlı Efgan Bilgi’nin Facebook sosyal paylaşım sitesinde sahte bir isimle açtığı hesap vasıtasıyla Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve ailesine yönelik küfür ve hakaret içerikli videolar yayınladığını vurgulayan polis memuru Tukay Alper, zanlı aleyhinde başlatılan tahkikatın sürdüğünü ve daha yapılması gereken incelemeler olduğunu kaydetti.

 

“7 gün çok değil mi?”

 

Tukay Alper, zanlı Kubilay Efgan Bilgi’nin serbest kalması halinde tahkikatın gidişatını olumsuz yönde etkileyebileceğine işaret ederek, 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Mahkemede söz alan Kubilay Efgan Bilgi, iddiaların tutukluluğunun ikinci gününde olduğunu ve bu durumun düşürüldüğü bir tuzak ve iftira olduğunu iddia etti. Polise yardımcı olmayı görev bildiğini söyleyen zanlı, tutukluluk süresine itirazı olmadığını ancak 7 gün çok değil mi diye sordu.

 

İddiaların polis tarafından araştırıldığına vurgu yapan Kıdemli Yargıç, Kubilay Efgan Bilgi’nin 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ