17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
6 gün daha içerideler
28 Nisan 2011 Perşembe 13:53

6 gün daha içerideler

Birçok ev açma ve sirkat olayının zanlıları yargı huzurundaydı

Abbas ELMAS

 

Lapta ve Alsancak’ta Ocak-Nisan ayları arasında meydana gelen birçok ev açma olayı ile ille ilgili geçtiğimiz hafta tutuklanan 17 yaşındaki E.A ve E.Ş’nin tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatılırken, hırsızlık mal kabulü yaparak ev açma olaylarında sirkat edilen altınları Girne’de iki ayrı kuyumcuda bozduran 20 yaşındaki Tugay Türkel hakkında 2 gün daha tutukluluk emri alındı.

 

Polis mahkemede yaptığı açıklamada zanlıların ev açma olaylarıyla ilgili gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

 

Zanlıların Ocak-Nisan ayları arasında Lapta ve Alsancak bölgesinde meydana gelen bir çok ev açma ve sirkat olayı ile metal der olduklarını belirtirken, söz konusu bölgelerde faili meçhul bir çok benzer suçların olduğunu ve zanlıların olaylarla bağlantılarının araştırılacağını söyledi.

 

Polis 17 yaşındaki her iki zanlı hakkında da yürütülen soruşturmanın selameti açısından 6 gün daha tutukluluk talebinde bulundu.

 

 

Sirkat edilen altınları sattı

 

Söz konusu ev açma ve sirkat olaylarında çalınan birçok ziynet eşyasını kabul ederek Girne’de iki ayrı kuyumcuda bozdurduğu iddia edilen Zanlı Tugay Türkel’in hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlanmadığı gerekçesiyle 2 gün daha tutukluluk emri alındı.

 

Polis, zanlının suçla ilgili bir gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtti ve bölgede yaşanan faili meçhul sirkat olaylarıyla bağlantısının olup olmadığının araştırılacağını söyledi.

 

Zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki edebileceğini dile getiren polis memuru, zanlı Türkel’in 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

Tutkululuk süreleri uzatıldı

 

Girne Kaza Mahakemesi’nde görüşülen davada zanlıların olayla bağlantılı olabileceğine bulgu yapan Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, yürütülen soruşturmanın selameti açısından 17 yaşındaki zanlılar E.A ve E.Ş’nin 6 gün, hırsızlık mal kabulü suçundan tutuklanan zanlı Tugay Türkel’in ise 2 gün süreyle polis karakolunda tutuklu kalmasını emretti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ