15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
50 bin ton asfalt
16 Nisan 2011 Cumartesi 16:14

50 bin ton asfalt

LTB, geniş çaplı bir asfalt çalışmasına başlıyor

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), havaların ısınması ve asfalt dökümüne uygun ısıya ulaşması ile geniş çaplı bir asfalt çalışmasına başlıyor.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Basın Birimi tarafından yapılan açıklamada, Çeşitli bölgelerde önceden belirlenen noktalara asfalt dökümleri için ekipler çalışmalarına başlarken, şu anda Lefkoşa’daki belirlenen yollara yama asfalt dökümlerine hız verildi. Açıklamada, bu yıl için Lefkoşa geneline 40 bin ile 50 bin ton arasında asfalt dökülmesi planlanıyor.

 

“Sözümüzü tutmaya devam edeceğiz”

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, altyapısı tamamlanan bölgelerde asfalt çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade ederek, Lefkoşalıya verdiği sözleri tutmaya devam edeceğini söyledi. Bulutoğluları, geçmiş dönemlerde kanalizasyonu olmayan, asbestli su borusu değişmeyen yollara asfalt döküldüğünü, bunun sonucunda da o asfaltın tekrardan sökülmesinin söz konusu olduğunu belirterek, “Bu yüzden altyapı çalışması tamamlanmayan yollara asfalt dökmüyoruz” dedi.

 

Lefkoşa’nın birçok noktasında alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını vurgulayan Bulutoğluları, bundan sonraki süreçte asfaltlama ve kaldırım işlerinin ağırlıklı olacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ