23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
4 işyerine mühür!
21 Nisan 2011 Perşembe 14:44

4 işyerine mühür!

Sağlık denetimleri çerçevesinde 4 işyeri mühürlendi

Girne Belediyesi, kentte yiyecek-içecek sektöründe hizmet veren işyerlerine yönelik düzenlediği sağlık denetimleri çerçevesinde 4 işyerini mühürledi.


Belediyeden yapılan açıklamaya göre, işyeri mutfaklarının sağlık açısından denetimleri yanında yasal zorunlulukların yerine getirilip getirilmediği de kontrol edilirken, koşulları karşılamada yetersiz kalan işyerleri uyarılıyor.


Girne Belediyesi Sağlık Bölümü ekiplerince önceki gün gerçekleştirilen denetimlerde kent sınırları içerisinde faaliyet gösteren cafe, bar, restoran ve gıda sektörüne hizmet veren işletmeler denetlendi.
 

 

Kapatma işlemleri uygulandı


Hijyen ve sağlık kurallarına uymayan, işyeri açma koşullarını karşılayamayan işyerlerine ceza ve kapatma işlemleri uygulandı.


Bu çerçevede 4 işletmeyi mühürleyen Girne Belediyesi ekiplerinin, işletmecilere ve çalışanlara gıda güvenliğinin sağlanması ve insan sağlığının korunması için taşıması gereken sorumluluğu bir kez daha hatırlattığı kaydedildi.

 “İnsan sağlığı bizim önemli”


Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, kent genelinde hizmet veren işletmelerin yasal zorunluluklara uymaları için takip ve denetimlerin sürekli yapılmakta olduğunu söyleyerek, “Yaz sezonu öncesinde turizmin kalbi Girne’de, bu sektöre hizmet veren, özellikle yiyecek, içecek işletmelerine yönelik denetimlerimiz artarak devam edecek; çünkü insan sağlığı bizim için çok önemli” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ