17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
4 gün daha tutuklu
26 Nisan 2011 Salı 15:49

4 gün daha tutuklu

Yolsuzluk zanlısı memur Ümit Soyer'in tutukluluk süresi uzatıldı

Abbas ELMAS

 

Kamu görevlilerinin rüşvet alması, mevkiyi kötüye kullanma, kamu görevlisinin sahte belge vermesi, sahte resmi belge düzenleme, tedavüle sürme ve sahtekârlıkla kayıt temini suçlarını işlediği gerekçesiyle geçtiğimiz Perşembe günü tutuklanan zanlı Ümit Soyer dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

 

Zanlı Soyer hakkında başlatılan soruşturma genişletirken olayla bağlantılı bir kişinin daha arandığı kaydedildi.

 

 

800 Euro verildiği iddia edildi

 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru, zanlı Soyer’in 2009’un Ağustos ayında Suriye uyruklu bir vatandaşa KKTC vatandaşı olması için sahte kimlik verildiğini söyledi. Polis memuru, Ümit Soyer’in bir adet sahte KKTC kimlik kartı karşılığında, 800 Euro aldığını belirtti. Olayla bağlantısı olan bir kişinin daha arandığı ifade eden polis memuru, olay ile ilgili alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu kaydetti. Polis memuru, soruşturmanın selameti açısından zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

4 gün daha tutuklu kalacak

 

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, polis memurunun talebini göz önünde bulunduran, kişi özgürlüğünü de kısıtlanmaması gerektiğini ancak, yürütülen soruşturma kapsamında polise bir fırsat daha verilmesi gerektiğini dile getirerek zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını emretti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ