20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Nisan kutlandı
24 Nisan 2011 Pazar 17:25

23 Nisan kutlandı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye genelinde kutlandı

 

 

 

Türkiye’de, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde kutlandı…

 

Anıtkabir'deki resmi törende bir araya gelen Türkiye siyasi parti liderleri ise, birbirlerine karşı oldukça mesafeliydi.

Saygı duruşu ve Anıtkabir Özel Defteri'nin imzalanmasının ardından İlk Meclis'e gidilerek törenlere devam edildi.
Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, 1. Meclis Binası'ndaki konuşmasında uzlaşı mesajı verdi.
Gerginlikten uzak durulması gerektiğini belirten Şahin, ''Aramızdaki önyargı duvarlarını yıkmalıyız'' çağrısında bulundu, ''Siyasetin ülke sorunlarına çözüm üretmeyi, demokrasinin değerlerine sahip çıkmayı, insan hak ve özgürlüklerini geliştirmeyi içerdiğini hatırımızdan çıkarmamalıyız'' dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Erdoğan mesajında, "Yüce Meclisimiz, geçmişte nasıl ki bu ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse bugünden sonra da milletimizin en büyük umut kaynağı olarak yarınlarımızı parlak kılmaya ve güçlendirmeye devam edecektir" dedi.

Mesajda, TBMM'nin kurulduğu 23 Nisan gününün, ilelebet milli tarihin en parlak sayfalarından biri olarak anılacağını vurgulayan Erdoğan, TBMM'nin, istiklal mücadelesinin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğduğunu ve milli birliğin, milli mutabakatın, milli egemenliğin en somut tecellisi olduğunu ifade etti.


İstanbul
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Taksim Meydanı'nda dün tören düzenlendi.
Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar da katıldı.
Anıt özel defterini imzalayan Vali Mutlu, Cumhuriyetin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; sana, ülke ve devrimlerine sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha tekrarlayarak, çizdiğin yolda emin adımlarla yürümenin kıvancıyla, huzurunda saygıyla eğiliyoruz" dedi.
Kutlamalar Beşiktaş Fi-Yapı İnönü Stadı'nda devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ