21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Nisan için atacaklar
23 Nisan 2011 Cumartesi 13:09

23 Nisan için atacaklar

Federasyonun düzenlediği şapmiyonaya 8 kulüp katılacak...

 

 

KKTC Atıcılık Federasyonu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Olimpik Havalı Silahlar Atıcılık Branşlarında müsabaka organize etti. Havalı Tabanca ve Tüfek müsabakaları bugün ve yarın olmak üzere iki gün boyunca Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yer alan Havalı Silahlar Poligonu’nda yapılacaktır.

 

Müsabaka Olimpik atıcılık disiplinleri olan Havalı Tabanca ve Havalı Tüfek branşlarında Federasyon’a üye kulüplerden 93 atıcı sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek ve ilk gün Havalı Tabanca, ikinci gün ise Havalı Tüfek atışları düzenlenecek.

 

Şampiyonaya Gazimağusa A.A.Birliği, Lefkoşa A.A.Kulübü, Maraş A.A.Birliği, Gönyeli A.A.Kulübü, Alayköy A.A.Kulübü, Göçmenköy A.A.Kulübü, UKÜ Spor Kulübü ve Polis Genel Müdürlüğü kulüpleri olmak üzere toplam 8 kulüp katılacak.

 

Müsabakalar süresince ferdi klasmanda atıcılar; büyük erkek, genç erkek, yıldız erkek, veteran erkek, büyük bayan, genç bayan ve yıldız bayan kategorilerinde kağıt hedeflere 60 ve 40 atış yapacaklar. Kategori esasına göre gerçekleştirilecek atışlardan sonra atıcılar, elde ettikleri vuruş puanına göre derecelendirilecektir. Atıcı sporcuların vuruş puanları ayrıca kulüplerinin takım derecesini oluşturacaktır. Olimpik Havalı Tabanca ve Havalı Tüfek müsabaka atışları ISSF’nin (Uluslararası Atıcılık Sporları Federasyonu) teknik kuralları çerçevesinde ve Federasyon’un eğitim görmüş hakemlerinin kontrolunda gerçekleştirilecektir.

 

Ödül töreni Federasyon tarafından belirlenecek daha sonraki bir tarihte düzenlenecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ