22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Nisan coşkusu başladı
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:57

23 Nisan coşkusu başladı

25 Nisan’a kadar sürecek festivale KKTC ile birlikte toplam 11 ülke katılıyor...

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği 13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün basın toplantısıyla başladı.

 

25 Nisan’a kadar sürecek festival için gelen konuk çocuklar ile eğitmenlerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Dürüst, 23 Nisan’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği önemi vurgulamak amacıyla Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği bir bayram olduğuna işaret ederek, “bizler de bu mutlu günü dünya çocuklarıyla kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

Festival programı

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün basın toplantısıyla başlayan Festival çerçevesinde bugün İskele’de, 20 Nisan’da ise Gazimağusa’da kortej yürüyüşü ve gösteriler gerçekleştirilecek.

 

Festivale katılan öğrenciler 21 Nisan’da da Lefkoşa’da protokol ziyaretleri yapacak ve gece İskele’de Kıbrıs Gecesi’ne katılacak.

 

Konuk heyetler, cuma günü İskele’de ziyaretler yapıp, Barış- Dostluk - Kardeşlik Dünya Çocuk Koruluğu’nda fidan dikecek. Öğrenciler aynı gün öğleden sonra Lefkoşa Kuğulu Park’da kortej yürüyüşü ve Lokmacı Kapısı’nda gösteri yapacak. Konuk heyetler gece de İskele Belediyesi Boğaz Parkı’nda ülkelerini tanıtıcı etkinlikler gerçekleştirecek.

 

13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ne katılan heyetler, 23 Nisan’da Lefkoşa’daki devlet törenindeki korteje katılacak.

 

Festivalin Galası 23 Nisan’da Salamis Antik Tiyatro’da gerçekleşecek. Gala 16.00’da başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ