19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Nisan coşkusu başladı!
13 Nisan 2011 Çarşamba 13:26

23 Nisan coşkusu başladı!

KKTC’yi temsil edecek heyet devlet ve hükümet yetkililerini ziyaret etti

TRT 33. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde KKTC’yi temsil edecek ilkokul öğrencileri ve eğitmenlerinden oluşan heyet devlet ve hükümet yetkililerini ziyaret etti.

Heyet dün sırasıyla Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ve Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ tarafından kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde yaptığı konuşmada, öğretmenlerinin en iyi şekilde yetiştirip, hazırladığı öğrencilerin Türkiye’ye gitme şansı elde etmesinin büyük şans olduğunu söyledi.
39 değişik ülkeden öğrencinin geleceği şenlikte değişik kültürleri tanıma ve öğrenme fırsatı elde edileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, öğrencilerden, ömür boyu sürecek dostlukların oluşabileceği şenlikte yeni dostluklar kurmasını istedi.

“Güzel anılarla dönecekler”

Eroğlu, “Öğretmenlerinize saygıda kusur etmeden, disiplini bozmadan, ‘KKTC’nin çocukları çok disiplinli, gösterileri de çok mükemmel’ dedirttiriniz. Dersler iyi olduğuna göre, gösteriler de iyi olacak” dedi.
Şenliğin gerçekleşeceği Bursa’nın yeşil ve güzel bir şehir olduğuna işaret eden Eroğlu, heyetin Osmanlı dönemine ait tarihi eserlerin oldukça fazla olduğu şehirden çok güzel anılarla döneceklerinden emin olduğunu söyledi.


Bozer: Kıbrıs Türk halkının en anlamlı bayramlarından

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer de, TRT 33. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde KKTC’yi temsil edecek öğrencileri kabulünde 23 Nisan’ın, Türk ulusunun bir parçası olan Kıbrıs Türk halkının en büyük ve en anlamlı bayramlarından biri olduğunu ifade etti.
Atatürk’ün bilinçli bir şekilde, ileri görüşlülük sergileyerek bu bayramı çocuklara hediye ettiğini kaydeden Bozer, Ulu Önder’in çocuklara verdiği değeri göstermesi bakımından bu hediyenin anlamının büyük olduğunu belirtti.

 

Küçük: En iyi şekilde temsil edecekler

Başbakan İrsen Küçük ise, bu yıl Bursa'da düzenlenecek TRT 33. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde KKTC’yi temsil edecek Lefkoşa ilkokullarından seçilen 20 öğrenciden oluşan heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, çocukların KKTC’yi en iyi şekilde temsil edeceğinden emin olduğunu söyledi.
TRT’nin düzenlediği şenliğin önem ve anlamının büyük olduğunu kaydeden Küçük, KKTC’den gidecek çocukların bu etkinlikte en iyi sonucu almasını beklediğini belirtti.

Dürüst: Temsil edilmek önemli
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’te, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) gerçekleştireceği Çocuk Şenliği’nde KKTC’yi temsil edecek ekibi kabul etti. Bakanlıktaki kabulde KKTC’nin Türkiye’de temsil edilmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Bakan Dürüst, ekipleri kutlayarak başarılar diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ