20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2013′te Sağlıklı Beslenin
29 Aralık 2012 Cumartesi 12:50

2013′te Sağlıklı Beslenin

2013’e merhaba diyeceğimiz bu yılbaşında bir değişiklik yapın

Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Uzmanlarından Diyetisyen İpek Ağaca Özger’in tavsiyelerine kulak verin ve yeni yılda kendinize yeni bir program düzenleyin.



 Kalbinize, karaciğerinize, bağırsaklarınıza ve böbreklerinize hatta tüm vücudunuza bir iyilik yapın ve yeni yılda yenilenin. Çok yağlı besinler, kızartmalar, katkı maddeleri içeren şarküteri ürünlerinden ve aşırı alkol tüketiminden vazgeçmek harika olacaktır.


Sağlıklı Olmak İçin İyi Beslenin!

Yılbaşı menünüzü planlayarak alışverişe çıkın. Birkaç gün önceden belirlediğiniz yiyecek ve içecekler doğrultusunda alışverişinizi tamamlayın.



 Menülerinizi planlarken; menünün yeterli ve dengeli olmasına, sağlıklı beslenme ilkelerinden uzaklaşmamış olmasına özen göstermeniz en iyisidir. Menüde, süt, et, tahıl ve sebze-meyve yani; 4 ana besin grubundan da besin bulunmasına özen göstermeye çalışın.


Geç Saatte Yemeğe Dikkat!

Yılbaşı yemeğinin saatini iyi ayarlayın. En geç 20:30 saatlerinde yemeğe oturmuş olun; yemeğinizin 22:00 gibi bitmiş olması zaman açısından iyidir.



 Yılbaşı gecesinde normalden çok daha uzun süre masada kalacağınızdan yemek yeme hızını ona göre ayarlamalısınız. Yemekleri yavaş ve iyi çiğneyin. Lokmalarınız arasında çatal, kaşık ve bıçağınızı mutlaka masaya bırakın, yemeğe ara verebilirsiniz. İçkinizi içerken de aynı şekilde küçük yudumlar halinde ve ara vererek içmek daha yararlı olacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ