16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2011den umutlu
24 Nisan 2011 Pazar 16:02

2011'den umutlu

Ayşe Dönmezer: “Güzel bir ivme yakalayacağız”

Yurdagül BEYOĞLU

 

Kuzey Kıbrıs turizmini atağa geçirmek için sektörün tüm birimleri uğraş veriyor. Turizmi canlandırmak adına başlatılan çalışmalar kapsamında fuarlar büyük önem taşırken, KKTC’li turizmciler bu tür fuarların ülkemizde de yapılması temennisinde bulunuyorlar.

 

Haberdar Gazetesi’ne konuşan Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Program Yöneticisi Ayşe Dönmezer, Azerbaycan ve Duabi’de fuara katılacaklarını söyledi. 28-30 nisan tarihleri arasında Azerbaycan’da, 2-5 mayıs tarihleri arasında da Dubai’de gerçekleştirilecek fuarlara katılım için hazırlık yaptıklarını ifade eden Dönmezer, “bu fuarlarda hedef pazarlarımızı belirlemeye, satış ve pazarlama konusunu gündeme getirmeye çalışacağız” dedi.

 

 

“KKTC’de de gerçekleşmesini ümit ediyoruz”

 

Fuarlara, KITOB olarak, KITSAB ve sektör temsilcileri ile birlikte katılacaklarını kaydeden Dönmezer, Uluslararası çapta gerçekleştirilen fuarlara katılmanın yanı sıra KKTC’de de bu gibi fuarlar gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

 

 

“Hükümet desteklerse başarılı oluruz”

 

“2011 KKTC yılıyla ilgili güzel bir ivme yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Hükümetin gerekli politikalarla sektöre destek vermesi gerekiyor. Gelen turistin bir daha gelmesi, bizim yaptığımız çalışmalardan çok daha fazla etki yaratır. Hükümet’te politikalarıyla bizi desteklerse başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuşan Dönmezer, vatandaşlara da bu konuda görev düştüğünü belirtti.

 

KKTC halkının da aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini vurgulayan Dönmezer, gelen turistin tek bir noktaya fayda sağlamadığını, yarattıkları katma değerlerle ülke ekonomisine büyük katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ