16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2011 Turizm yılı
12 Nisan 2011 Salı 15:37

2011 Turizm yılı

KITSAB, Gaziantep'te düzenlenen bir çalışma toplantısına katıldı

KITSAB, 2011 yılının Türkiye’de turizm alanında “KKTC Yılı” ilan edilmesi kapsamında Gaziantep’te faaliyet gösteren turizm ve seyahat acentelerini, KKTC acenteleriyle ile bir araya getiren bir çalışma toplantısı düzenledi…

 

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), 2011 yılının Türkiye’de turizm alanında “KKTC Yılı” ilan edilmesi kapsamında Gaziantep’te faaliyet gösteren turizm ve seyahat acentelerini, KKTC acenteleriyle ile bir araya getiren bir çalışma toplantısı düzenledi. Girne Mercure Hotel’de yer alan ve KITSAB üyesi 23, Gaziantep’te faaliyet gösteren 16 acentenin temsilcilerinin katıldığı çalışma toplantısında, KITSAB, konuklarına KKTC’nin tarihi, sosyal, kültürel, eğlence ve denizi ile havası hakkında detaylı bilgiler vererek, Gazianteplilerin KKTC’de tatil yapmasının sağlanabilmesi için destek istedi.“KKTC’yi olabildiğince iyi tanıtmak istiyoruz”

Birliğin yaptığı organizasyon çerçevesinde 3 gün KKTC’de kalarak bilgiler alacak olan Gaziantep acenteler grubuna, TÜRSAB Gaziantep Bölge Grup Başkanı Demet Doğdu başkanlık ediyor.
Çalışma toplantısından önce konuşan KITSAB Başkanı Ersan Keleşoğlu, Türkiye’de bu yılın KKTC yılı ilan edildiğini ve amaçlarının bu yıl Türkiye’ye KKTC’yi olabildiğince iyi tanıtmak ve ülkeye turist çekmek olduğunu kaydetti.
 


Gaziantep’i davet etti

Bunun için de Türkiye’de faaliyet gösteren acentelerle işbirliğinin önemine dikkat çeken Keleşoğlu, bu kapsamda Gaziantep’te faaliyet gösteren acentelere KKTC’yi tanıtmak, ayrıca yerel acentelerle bir araya getirip kaynaştırmak amacıyla bu çalışmayı düzenlediklerini belirtti.
Keleşoğlu, KKTC’nin tarihi, coğrafyası, denizi, havası ve kumuyla güzellikler ve tatil ülkesi olduğunu belirterek, Gazianteplilerin ülkeyi ziyaret etmesi için davette bulundu.
 


Doğdu: İki bölge de cazibe merkezi

TÜRSAB Gaziantep Bölge Grup Başkanı Demet Doğdu da, KKTC’de yaptıkları çalışmalarda, bölgelerinden KKTC’ye daha çok turist getirme ve Gaziantep’i tanıtma amacı taşıdıklarını belirtti.
Doğdu, iki bölgenin de cazibe merkezi olduğuna, tanıtımlarının iyi yapılması halinde turist akışının sağlanacağına inanç belirterek, örgütlerin yaptığı bu işbirliği ve çalışmaların güzelliklere yol açmasını temenni etti. Konuşmaların ardından görsel sunumlar eşliğinde KKTC’nin tanıtımı yapıldı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ