17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Gıbrızlı Kültür Sanat Festivali
18 Nisan 2013 Perşembe 12:03

"2. Gıbrızlı Kültür Sanat Festivali"

“2. Gıbrızlı Kültür Sanat Festivali”nde Kalavaç köyü bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak

Kıbrıs Türk kültürel ve sosyal yaşamına çıkıp, köydeki otantik yaşamın devam etmesi yönünde yaptığı çalışmalar yanında, sağlıklı yaşam konusunda da girişimleriyle tanınan Kalavaç Muhtarlığı, geçen yıl ilkinin düzenlediği  “Gıbrızlı Kültür Sanat Festivali”nin ikincisini gerçekleştiriliyor.

 

21 Nisan Pazar günü düzenlenecek olan “2. Gıbrızlı Kültür Sanat Festivali”nde Kalavaç köyü bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

 

Dünya Sanat Günü nedeniyle  Değirmenlik Belediyesi  ve Avrupa Birliği’nin katkılarıyla düzenlenecek etkinlik saat 10.00’da köy meydanında yapılacak konuşmalarla başlayacak.

 

Kıbrıslı ses sanatçıları yanında, tiyatrocuların da konserler ve çeşitli gösteriler sunacağı festivalde  yazarlar, karikatüristler, şairler ve fotoğraf sanatçıların da kurulacak stantlarda eserlerini tanıtıp, sanatseverlerle buluşacaklar.

 

Değirmenlik Belediyesi Halk Dansları Ekibi,    Kalavaç Köyü Halk Dansları Ekibi yanında, Güney Kıbrıs’tan gelecek olan  Vasilica  Larnaka Halk Dansları Ekii, ayrıca “Masterler  KıbrıslıAğır Adamlar Halk Dansları Grubu da gösteri sunacak.

 

Festivale Gidecek olanlar köyde yaşayan insanların  yapacağı Kıbrıs’a özgü yemekleri tatma ve çeşitli ürünleri satın alma şansına erişecek.

 

Köyde adeta bir müze durumdaki otantik evlerin  de gezileceği festivalde, doğa yürüyüşü de yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ