10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Dikmen, Kalkanlı’da alevleniyor!
11 Nisan 2011 Pazartesi 15:43

2. Dikmen, Kalkanlı’da alevleniyor!

Kalkanlı'daki çöp alanı, bölge halkının sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor

Rana SARRO-GÜZELYURT

 

Kalkanlı Köyü yakınlarındaki çöp alanına, Güzelyurt Belediyesi tarafından bölgenin çöplerinin dökülmesi hemen her gün alevlerin yükselmesine neden oluyor.

 

Çöp alanının yanmasıyla çevreye yayılan dumandan rahatsız olan köy halkı, bir an önce soruna çözüm bulunmasını istiyor.

 

Güzelyurt Belediyesi tarafından bölgenin çöpünün dökülmesi için kullanılan çöp alanının Kalkanlı’dan, uzaklaştırılmasını isteyen köylüler, “İnsan sağlığı her şeyden önemli. Bizi kimsenin kanser etmeye yok” diyerek şikâyette bulunuyor.

 

Dikmen’in küçüğü

Kalkanlı civarında bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ), batısında yer alan çöp alanlarını Dikmen Çöplüğü’nün yavrusu olarak nitelendiren köy halkı, çöplükten yükselen dumandan rahatsız oldukları ve zehir solumaktan bıktıklarından yakınıyor.

 

ODTÜ de rahatsız oluyor

Çöplüğün zaman zaman alevlenmesiyle dumanın, yalnız Kalkanlı köyü sakinlerinin değil, özellikle Güzelyurt yolu üzerinde bulunan evleri sardığı anlatan bölge halkı ODTÜ’nün aynı sorunla mustarip olduğunu kaydediyor.

 

Kısaoğlu: Ciddi anlamda rahatsızız!

Bölge halkının yanı sıra özellikle ODTÜ kampusunun de ciddi anlamda rahatsız olduğunu yineleyen Kalkanlı Muhtarı Kemal Kısaoğlu, “Köylüden fazla üniversite çok rahatsız. Çöp alanı alevlendiği zaman duman daha fazla köyün alt tarafındaki bölgeyi sarıyor’ diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ