16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Meşale Festivali yarın başlıyor
21 Haziran 2012 Perşembe 13:02

11 Meşale Festivali yarın başlıyor

Dikmen Belediyesi tarafından organize edilen “3’üncü 11 Meşale Festivali” yarın başlıyor

Dikmen Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, açılışı yarın saat 19.30’da yapılacak festival, 24 Haziran’a kadar devam edecek.

 

Festival kapsamında, folklor, dans gösterileri, konserler, çocuklara yönelik eğlenceler, çeşitli yarışmalar, turnuvalar, karikatür, fotoğraf sergisi yer alacak, kültürel ve yöresel stantlar  kurulacak.

 

Festivalde ayrıca, yarın akşam İbrahim Şevki, 23 Haziran Cumartesi akşamı Gurup Frekans, 24 Haziran Pazar akşamı İki Toplumlu Koro ve Umut Albayrak konserleri yer alacak.

 

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yıl belediye olarak 3’üncüsünü düzenleyecekleri on bir köy kapsamlı, festivalin bölgeye canlılık getireceğine inanç belirtti.

 

Dikmen ve Dikmen’e bağlı köylerin bölgesel tanıtımını yapmak, bölge halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap vermek için geleneksel hale getirdikleri festivalin, ülkenin adından söz ettiren festivalleri arasında yer aldığına işaret eden Çelebi, festivalde yedisinden yetmişine herkesin kendinden bir parça bulabileceğini söyledi.

 

Çelebi, yönetmenliğini Derviş Zaim’in yaptığı “Gölgeler ve Suretler” isimli film gösteriminin de festivalde yer alacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ