16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
101 oyuncu bir arada
07 Mayıs 2011 Cumartesi 12:41

101 oyuncu bir arada

Öğrenciler için “Sivil Savunma Satranç Turnuvası” düzenlendi

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli olarak, orta dereceli okullarda öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik “Sivil Savunma Satranç Turnuvası” düzenledi.

 


Sivil Savunmadan yapılan açıklamaya göre Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Sosyal Tesisler Gazinosu’nda gerçekleştirilen ve Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu’nun lisanslı hakemleri tarafından uluslararası kurallara bağlı olarak yönetilen turnuvaya 101 öğrenci katıldı.İki ayrı kategori de düzenlendi

 

Uluslararası Satranç Federasyonu (FİDE) kurallarına göre düzenlenen turnuva, ortaokul ve lise öğrencileri arasında olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı.
 

 

Orta okullarda birinci Güzelyurt


Ortaokullar kategorisinde Güzelyurt Türk Maarif Koleji’nden Emin Sensay birinci, Türk Maarif Koleji’nden Hüseyin Can Ağdelen ikinci ve Canbulat Özgürlük Ortaokulu’ndan Nilhan Yıldıran üçüncü oldu.
 

 

Liselerde birinci Namık Kemal


Liseler kategorisinde ise Namık Kemal Lisesi’nden Hüseyin Serbülent birinci, yine Namık Kemal Lisesi’nden Kemal Kayaşlı ikinci ve Lapta Yavuzlar Lisesi’nden Harun Türk üçüncü oldu.“Analitik yeteneği artırıyor”

 

Satranç oynamanın genel zeka, kendi kendini kontrol ve analitik yeteneği artırdığı belirtilen Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığının açıklamasında, satrancın düşünce sisteminin etkin kullanılmasına katkıda bulunduğuna da işaret edildi.


Turnuvada başarılı olan öğrencilerin ödüllerinin düzenlenecek törenle verileceği, törenin yeri ve zamanının daha sonra bildirileceği kaydedildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ