19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
%100 katılımlı grev!
30 Nisan 2011 Cumartesi 14:34

%100 katılımlı grev!

Sendikaların düzenlediği grevde acil servis dışında hizmet verilmedi

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’nın hafta başında Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde başlattığı grev; KTAMS, Kamu - Sen ve Sağlık - Sen’in de katılımıyla devam ediyor.


4 sendika dün sabah, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Ameliyathane Servisi’nde grev uyguladı.


 

Yüzde yüz katılım

 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse tarafından yapılan açıklamaya göre, dün 08.00 – 12.00 saatleri arasında acil servisler hariç, gerçekleştirilmekte olan grev, sendika üyelerinin yüzde yüz katılımıyla yapılıyor.
 

 

“Hükümet iyi niyetten uzak”


Köse, hükümetin, sorunların çözümüne yönelik iyi niyetten uzak tavır sergilemeye devam ettiğini savunarak, grevlerin bu nedenle gündeme geldiğini kaydetti.


Köse, 4 aydan beri fazla çalışma karşılığı olan ek mesailerin ödenmediğini ifade ederek, Kıbrıs Türk Hemşire ve Ebeler Sendikası’nın 15 gün önce başlattığı ek mesaiye gelmeme eyleminin de devam ettiğini kaydetti.

 “Sağlıklı hizmet mümkün değil”

 

“3 yüz 10 hemşire münhali olmasına karşın yüz 75 geçici hemşireyle sorun çözmeye çalışıldığını” anlatan Köse, böyle bir uygulamayla sağlıkta, sağlıklı hizmet almanın mümkün olamayacağını yineledi.
 

 

Ortak açıklama yaptılar


Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, KTAMS, Kamu - Sen ve Sağlık - Sen; dün saat 11.30’da, eylemle ilgili olarak Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Lokali’nde ortak basın açıklaması yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ