17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 ayda 37 kilo verdim
03 Mayıs 2011 Salı 14:39

'1 ayda 37 kilo verdim'

Bonzai'nin zararları, zanlı Tayfur’un açıklamalarıyla bir kez daha gündeme geldi..

Abbas ELMAS

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekiplerinin önceki gün Marmara bölgesindeki bir eve düzenlediği operasyonda, 4 adet dolu, 3 adet boş Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirirken olayla bağlantılı olarak gözaltına alınan Erol Tayfur dün yargı huzuruna çıkarıldı. Mahkeme,zanlının soruşturma maksatlı 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru, 1 Mayıs 2011 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı önleme ekiplerinin Lefkoşa Marmara bölgesindeki bir eve düzenlediği operasyon sonucunda, evin tuvalet bölümüne gizlenmiş 2 adet Bonzai, 2 adet Black Mamba ve 3 adet de ağzı açık ve içi boş Bonzai türü itali yasaklanmış madde tespit ederek emare olarak aldıklarını belirtti.

 

 

1 kişi aranıyor

 

Polis, olayla bağlantılı Erol Tayfur’un gözaltına alındığını kaydederek, zanlının söz konusu maddeleri Fatih isimli bir şahıstan 150 ila 200 TL arasında değişen fiyatlarla satın alındığının tespit edildiğini söyledi. Soruşturmanın henüz yeni başladığına işaret eden polis, zanlının maddeleri satın aldığı Fatih adlı şahsın aranmakta olduğunu ve alınması gereken birçok ifade olduğunu neden göstererek, soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

3 gün tutuklu kalacak

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, zanlının olayla bağlantılı olabileceğine bulgu yaparak, başlatılan polis soruşturmasının selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

 

“1 ayda 37 kilo verdim”

 

Öte yandan mahkemeden söz hakkı alan Erol Tayfur’un açıklamaları son zamanlarda ülkemizde kullanımı oldukça yaygınlaşan Bonzai türü uyuşturucu maddelerin sağlık için ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin’in zanlıya “sen çok zayıflamışsın” demesi üzerine söz alan Erol Tayfur, “Ben alkol içtiğim zaman kendimi kaybediyorum ve mutlaka kavga çıkarıyorum. Bu maddeyi kullandığım zaman biri bana gelip vursa bile kafamı döndürüp bakamak dahi içimden gelmiyor. Bu madde yüzünden son 1 ayda 37 kilo verdim ve ciğerlerim su toplamaya başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Son 2 gündür yemek dahi yiyemedim, sadece su içiyorum” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ